Wybierz podkategorię

Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w PRAKTYCZNYCH WARSZTATACH pt.: MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ – „KROK PO KROKU”, które odbywać się będą w 2020 roku w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej pod Honorowym Patronatem Dyrektora Szpitala - dr Macieja Sobkowskiego.
Warsztaty te odbywać się będą w terminach podanych poniżej :
 
1. WARSZTAT -  11.02.2020 - z udziałem dr Friedricha Pauliego 

2. WARSZTAT -  07.04.2020 - z udziałem dr Friedricha Pauliego   

ZMIANA TERMINU

W związku z obawami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej w Europie, w trosce o przeciwdziałanie potencjalnemu zagrożeniu, a  także podejmowanie działań odpowiedzialnych, mających swoje uzasadnienie w wytycznych naukowych i rekomendacjach GIS i MZ, zdecydowaliśmy o zmianie terminu planowanych na dzień 7 kwietnia 2020 roku Warsztatów w ramach Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej.

Decyzja ta podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Pacjentów oraz wszystkich zaproszonych Gości.

Warsztaty te odbędą się w terminie 27 października 2020 roku.

Za powstałe niedogodności uprzejmie przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że wszyscy uczestnicy, którzy zarezerwowali termin kwietniowy automatycznie zapisani zostają na dzień 27 października 2020r.


3. WARSZTAT -  28.05.2020 - z udziałem operatorów z Austrii, Niemiec i Szwajcarii z transmisją multimedialną -
     maksymalna liczba uczestników - 45 osób ( uczestnictwo bezpłatne )  

ZMIANA TERMINU

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Europie, zmuszeni jesteśmy zmienić termin planowanych na dzień 28 maja 2020 roku Warsztatów w ramach Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej.

Decyzja ta podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Pacjentów oraz wszystkich zaproszonych Gości.

WARSZTATY TE ODBĘDĄ SIĘ W TERMINIE 20 MAJA 2021 ROKU WRAZ Z XI KONFERENCJĄ GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO NOWE TRENDY.

Za powstałe niedogodności uprzejmie przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że wszyscy uczestnicy, którzy zarezerwowali termin na maj 2020 automatycznie zapisani zostają na dzień 20 maja 2021r.

 

4. PIERWSZY RAZ W HISTORII WARSZTATY W FORMULE ON - LINE W CENTRUM MINIMALNIE INWAZYJNEJ CHIRURGII MIEDNICY MNIEJSZEJ. ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UCZESTNICTWA

WARSZTAT -  06.10.2020 - z udziałem dr Friedricha Pauliego   REJESTRACJA NA WARSZTATY

 

5. WARSZTAT -  27.10.2020 - z udziałem dr Friedricha Pauliego   REJESTRACJA NA WARSZTATY


6. WARSZTAT -  17.11.2020 - z udziałem dr Friedricha Pauliego   REJESTRACJA NA WARSZTATY

 

Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej powstało na bazie Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, aby zapewnić Pacjentkom możliwość operacyjnego leczenia schorzeń ginekologicznych przy wykorzystaniu nowoczesnych, małoinwazyjnych technik operacyjnych.

KWALIFIKACJA DO ZABIEGÓW OPERACYJNYCH:

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej wznawia wizyty kwalifikacyjne do operacji oraz planowe przyjęcia do zabiegów.
Szczegółowe zasady kwalifikacji oraz przyjęć do operacji w linku poniżej:  

(czytaj więcej…)

Zakres zabiegów wykonywanych w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej:

 • całkowite wycięcie macicy (z przydatkami lub bez),
 • nadszyjkowe wycięcie macicy (z przydatkami lub bez),
 • operacje w zaburzeniach statyki narządów płciowych i nietrzymaniu moczu,
 • leczenie endometriozy,
 • wyłuszczanie torbieli/ guzów przydatków,
 • wyłuszczanie mięśniaków - miomektomia,
 • laparoskopia diagnostyczna (diagnostyka niepłodności),
 • usunięcie zrostów wewnątrzotrzewnowych.

Wykorzystując współczesne osiągnięcia z zakresu ginekologii operacyjnej, stosujemy w praktyce najnowsze rozwiązania w leczeniu schorzeń ginekologicznych. Jeżeli leczenie chirurgiczne jest konieczne, preferujemy technikę endoskopową, jako nowoczesną i najbardziej korzystną dla naszych Pacjentek. Do niewątpliwych zalet endoskopii można zaliczyć:

 • dobry efekt kosmetyczny - pozwala przeprowadzić skomplikowane operacje nie pozostawiając rozległych blizn,
 • wymaga jedynie 2-3 dniowego pobytu w szpitalu,
 • zapewnia bardzo szybki powrót do pełnej aktywności życiowej i zawodowej.

Dysponujemy wysoko wyspecjalizowaną kadrą medyczną, a diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych odbywa się w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Stosowane w naszym Centrum metody minimalizują ryzyko powikłań, skracają czas pobytu Pacjenta w szpitalu i pozytywnie wpływają na powrót do normalnej aktywności. Zdajemy sobie sprawę, że wiele schorzeń ginekologicznych to problemy kompleksowe, dlatego kładziemy nacisk na leczenie interdyscyplinarne.

Zabiegi wykonywane w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej  to powiązanie bezpiecznych, skutecznych i zindywidualizowanych planów leczenia przy zastosowaniu nowoczesnych technik operacyjnych.

W czasie wykonywania operacji techniką laparoskopową narzędzia chirurgiczne oraz kamera wprowadzane są przez 5 do 10 milimetrowe nacięcia na skórze, a do wnętrza jamy otrzewnej wprowadzany jest gaz (CO2), którego ciśnienie powoduje powstanie przestrzeni wewnątrz jamy brzusznej, w ten sposób uzyskuje się obraz wnętrza miednicy mniejszej i jamy brzusznej.

Drugą małoinwazyjną techniką są zabiegi przeprowadzane drogą pochwową. Operacja taka nie pozostawia widocznych blizn i przyspiesza czas rekonwalescencji.

 



 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach operacyjnych wykonywanych w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej  – kliknij tutaj