Wybierz podkategorię

Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w PRAKTYCZNYCH WARSZTATACH pt.: MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ – „KROK PO KROKU”, które odbywać się będą w 2019 roku w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej pod Honorowym Patronatem Dyrektora Szpitala - dr Macieja Sobkowskiego.

Warsztaty te odbywać się będą w terminach podanych poniżej :

1. WARSZTAT -  26.02.19 - z udziałem dr Friedricha Pauliego

2. WARSZTAT -  02.04.19 - z udziałem dr Friedricha Pauliego   -  

3. WARSZTAT -  30.05.19 - z udziałem operatorów z Austrii, Niemiec i

                                        Szwajcarii z transmisją multimedialną - 

                                        maksymalna liczba uczestników - 45 osób

                                        ( uczestnictwo bezpłatne ) 

4. WARSZTAT -  03.09.19 - z udziałem dr Friedricha Pauliego 

5. WARSZTAT -  26.11.19 - z udziałem dr Friedricha Pauliego REJESTRACJA NA WARSZTATY

Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej powstało na bazie Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, aby zapewnić Pacjentkom możliwość operacyjnego leczenia schorzeń ginekologicznych przy wykorzystaniu nowoczesnych, małoinwazyjnych technik operacyjnych.

KWALIFIKACJA DO ZABIEGÓW OPERACYJNYCH:

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje (skierowanie do badań konsultacyjnych nie jest konieczne) w każdą środę w godzinach: 10.00 - 12.00, po wcześniejszym umówieniu się pod numerem telefonu: 61 8419 660.

(czytaj więcej…)

Zakres zabiegów wykonywanych w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej:

 • całkowite wycięcie macicy (z przydatkami lub bez),
 • nadszyjkowe wycięcie macicy (z przydatkami lub bez),
 • operacje w zaburzeniach statyki narządów płciowych i nietrzymaniu moczu,
 • leczenie endometriozy,
 • wyłuszczanie torbieli/ guzów przydatków,
 • wyłuszczanie mięśniaków - miomektomia,
 • laparoskopia diagnostyczna (diagnostyka niepłodności),
 • usunięcie zrostów wewnątrzotrzewnowych.

Wykorzystując współczesne osiągnięcia z zakresu ginekologii operacyjnej, stosujemy w praktyce najnowsze rozwiązania w leczeniu schorzeń ginekologicznych. Jeżeli leczenie chirurgiczne jest konieczne, preferujemy technikę endoskopową, jako nowoczesną i najbardziej korzystną dla naszych Pacjentek. Do niewątpliwych zalet endoskopii można zaliczyć:

 • dobry efekt kosmetyczny - pozwala przeprowadzić skomplikowane operacje nie pozostawiając rozległych blizn,
 • wymaga jedynie 2-3 dniowego pobytu w szpitalu,
 • zapewnia bardzo szybki powrót do pełnej aktywności życiowej i zawodowej.

Dysponujemy wysoko wyspecjalizowaną kadrą medyczną, a diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych odbywa się w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Stosowane w naszym Centrum metody minimalizują ryzyko powikłań, skracają czas pobytu Pacjenta w szpitalu i pozytywnie wpływają na powrót do normalnej aktywności. Zdajemy sobie sprawę, że wiele schorzeń ginekologicznych to problemy kompleksowe, dlatego kładziemy nacisk na leczenie interdyscyplinarne.

Zabiegi wykonywane w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej  to powiązanie bezpiecznych, skutecznych i zindywidualizowanych planów leczenia przy zastosowaniu nowoczesnych technik operacyjnych.

W czasie wykonywania operacji techniką laparoskopową narzędzia chirurgiczne oraz kamera wprowadzane są przez 5 do 10 milimetrowe nacięcia na skórze, a do wnętrza jamy otrzewnej wprowadzany jest gaz (CO2), którego ciśnienie powoduje powstanie przestrzeni wewnątrz jamy brzusznej, w ten sposób uzyskuje się obraz wnętrza miednicy mniejszej i jamy brzusznej.

Drugą małoinwazyjną techniką są zabiegi przeprowadzane drogą pochwową. Operacja taka nie pozostawia widocznych blizn i przyspiesza czas rekonwalescencji.

  

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach operacyjnych wykonywanych w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej  – kliknij tutaj