Wybierz podkategorię

Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej

 

Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej powstało na bazie Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, aby zapewnić Pacjentkom możliwość operacyjnego leczenia schorzeń ginekologicznych przy wykorzystaniu nowoczesnych, małoinwazyjnych technik operacyjnych.
 

KWALIFIKACJA DO ZABIEGÓW OPERACYJNYCH:

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej wznawia wizyty kwalifikacyjne do operacji oraz planowe przyjęcia do zabiegów.
Szczegółowe zasady kwalifikacji oraz przyjęć do operacji w linku poniżej:  

(czytaj więcej…)

Zakres zabiegów wykonywanych w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej:

 • całkowite wycięcie macicy (z przydatkami lub bez),
 • nadszyjkowe wycięcie macicy (z przydatkami lub bez),
 • operacje w zaburzeniach statyki narządów płciowych i nietrzymaniu moczu,
 • wyłuszczanie torbieli/ guzów przydatków,
 • wyłuszczanie mięśniaków - miomektomia,
 • laparoskopia diagnostyczna (diagnostyka niepłodności),
 • usunięcie zrostów wewnątrzotrzewnowych.
 • NOWOCZESNA HISTEROSKOPIA DIAGNOSTYCZNA I OPERACYJNA W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM – SYSTEM HYSTERO - BLOCK - zapraszamy serdecznie do zapoznania się z materiałem video poniżej!

Wykorzystując współczesne osiągnięcia z zakresu ginekologii operacyjnej, stosujemy w praktyce najnowsze rozwiązania w leczeniu schorzeń ginekologicznych. Jeżeli leczenie chirurgiczne jest konieczne, preferujemy technikę endoskopową, jako nowoczesną i najbardziej korzystną dla naszych Pacjentek. Do niewątpliwych zalet endoskopii można zaliczyć:

 • dobry efekt kosmetyczny - pozwala przeprowadzić skomplikowane operacje nie pozostawiając rozległych blizn,
 • wymaga jedynie 2-3 dniowego pobytu w szpitalu,
 • zapewnia bardzo szybki powrót do pełnej aktywności życiowej i zawodowej.

Dysponujemy wysoko wyspecjalizowaną kadrą medyczną, a diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych odbywa się w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Stosowane w naszym Centrum metody minimalizują ryzyko powikłań, skracają czas pobytu Pacjenta w szpitalu i pozytywnie wpływają na powrót do normalnej aktywności. Zdajemy sobie sprawę, że wiele schorzeń ginekologicznych to problemy kompleksowe, dlatego kładziemy nacisk na leczenie interdyscyplinarne.

Zabiegi wykonywane w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej  to powiązanie bezpiecznych, skutecznych i zindywidualizowanych planów leczenia przy zastosowaniu nowoczesnych technik operacyjnych.

TECHNIKI LAPAROSKOPOWE

W czasie wykonywania operacji techniką laparoskopową narzędzia chirurgiczne oraz kamera wprowadzane są przez 5 do 10 milimetrowe nacięcia na skórze, a do wnętrza jamy otrzewnej wprowadzany jest gaz (CO2), którego ciśnienie powoduje powstanie przestrzeni wewnątrz jamy brzusznej, w ten sposób uzyskuje się obraz wnętrza miednicy mniejszej i jamy brzusznej.

Drugą małoinwazyjną techniką są zabiegi przeprowadzane drogą pochwową. Operacja taka nie pozostawia widocznych blizn i przyspiesza czas rekonwalescencji.

 

NOWOCZESNA HISTEROSKOPIA DIAGNOSTYCZNA I OPERACYJNA W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM – SYSTEM HYSTERO - BLOCK 

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego znieczulenia miejscowego HYSTERO – BLOCK oraz dzięki użyciu bardzo cienkich narzędzi chirurgicznych systemu  GUBBINI Mini Hystero-Resectoscope możliwe jest diagnozowanie i leczenie zmian zlokalizowanych wewnątrzmacicznie bez konieczności stosowania znieczulenia ogólnego.                         

Ta minimalnie inwazyjna metoda może być stosowana w diagnostyce i leczeniu takich schorzeń jak
- nieprawidłowe krwawienia maciczne,
- polipy kanału szyjki macicy,
- polipy błony śluzowej jamy macicy,
- mięśniaki podśluzówkowe kanału i jamy macicy,
- przegrody wewnątrzmaciczne,
- zrosty wewnątrzmaciczne,
- niepłodność, niemożność donoszenia ciąży,
- przerost błony śluzowej macicy, czyli wycięcie błony śluzowej jamy macicy jako alternatywa dla usunięcia macicy w przypadku obfitych i nieprawidłowych krwawień macicznych.

Dzięki wykorzystaniu sytemu GUBBINI Mini Hystero – Resektoskopów o rozmiarach od 5 do 9 mm wprowadzanych do jamy macicy przez pochwę i szyjkę macicy oraz nowoczesnego znieczulenia miejscowego, zabiegi te umożliwiają pacjentce wyjście ze szpitala po około 2 godzinach od zabiegu.

  

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach operacyjnych wykonywanych w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej  – kliknij tutaj