Wybierz podkategorię

Warsztaty laparoskopowe MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ

19/03/2018

W dniach 12-13.03.18r. odbyły się w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej 33  Praktyczne Warsztaty

MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ

 

"Minimalnie Inwazyjne Techniki  Chirurgii Ginekologicznej w zakresie rekonstrukcji dna miednicy z użyciem tytanizowanego materiału syntetycznego"

Minimally Invasive Techniques of Gynecological Surgery in the field of PFR with titanized synthetic mesh material

 

Na zaproszenie prof. Macieja Wilczaka - Kierownika Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka oraz dr Macieja Sobkowskiego - Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu przyjechał dr med. Friedriech Pauli jeden z najbardziej doświadczonych pracowników z Klinikum Augsburg Frauenklinik.

Dr Friedrich Pauli od kilku lat zajmuje się zabiegami operacyjnymi w Centrum Dna Miednicy (Beckenboden Zentrum) w Klinice w Augsburgu. 

 

 

W w/w Centrum wykonywane są zabiegi operacyjne w zakresie kompleksowej terapii zaburzeń statyki dna miednicy mniejszej, do których należą m.in.: obniżenie przedniej i tylnej ściany pochwy, wypadanie narządów płciowych oraz nietrzymania moczu i inne.

Dr  Friedrich Pauli wspólnie z prof. Maciejem Wilczakiem oraz zespołem Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka wykonywali zabiegi rekonstrukcji dna miednicy mniejszej metodą laparoskopową z użyciem siatek TiLOOP według metody Dubuissone.

 

Jak mówi prof. Maciej Wilczak : „Schorzenia dotyczące zaburzeń statyki dna miednicy mniejszej to bardzo wstydliwy problem dla wielu kobiet, łączący się nie tylko z dolegliwościami bólowymi , ale także z krępującymi dolegliwościami związanymi z nietrzymaniem moczu. Dlatego planujemy wspólnie z Dyrekcją Szpitala przy ulicy Polnej 33  stworzenie Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej we współpracy z ekspertami z Francji , Niemiec i Szwajcarii. Obecne Warsztaty są początkiem cyklu działań edukacyjnych i leczniczych, które pozwolą pacjentkom Naszego Szpitala skorzystać z najnowszych osiągnięć Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy dokładnie takich samych jak w innych krajach Unii Europejskiej.”

Kolejne Warsztaty Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej odbędą się w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w dniu 7.06.18r. pt.:

MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ – „KROK PO KROKU”

Zaproszenie na Warsztaty poprzedzające IX Konferencję Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy, która odbywać się będzie w dniach 8-9.06.2018r. w Poznaniu,  przyjęli najwybitniejsi europejscy operatorzy w zakresie Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery) prof. Jean Bernard Dubuisson ze Szwajcarii, dr Henri Clave z Francji oraz dr Friedrich Pauli z Niemiec.

Będą oni w bezpośredniej transmisji multimedialnej z sal operacyjnych przedstawiać  „krok po kroku” szczegóły technik operacyjnych, z których stosowania znani są nie tylko w Europie, ale i na świecie.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej IX Konferencji Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy, link poniżej. 

https://www.termedia.pl/Konferencje?Intro&e=762&p=4708