Wybierz podkategorię

Warsztaty laparoskopowe i konferencja Ginekologia i Położnictwo - nowe trendy

14/06/2017

Bez odpowiedzi nie pozostały pytania czy usunięcie macicy przezpochwowe jest zapomnianym sposobem leczenia w ginekologii operacyjnej? oraz czy zespół policystycznych jajników to schorzenie czy przekleństwo?

Tym i szeregu innym top tematom w ginekologii i położnictwie poświęcona była dwudniowa konferencja "Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy", organizowana pod patronatem merytorycznym prof. Macieja Wilczaka Kierownika Katedry i Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka, która zakończyła się 10 czerwca br.

Wzorem poprzednich edycji tej Konferencji przybrała ona atrakcyjną formułę tzw. ringów merytorycznych i dyskusji z udziałem wybitnych specjalistów.

Wstępem do konferencji były praktyczne warsztaty laparoskopowe pt.: "Histerektomia laparoskopowa - krok po kroku" dedykowane lekarzom ginekologom, którzy opanowali już podstawowe techniki w laparoskopii ginekologicznej.

Pracę lekarzy ginekologów przy użyciu najnowocześniejszych jednorazowych narzędzi laparoskopowych z systemem zamykania naczyń oraz zastosowaniem obrazowania zabiegów operacyjnych w technice 3D transmitowano z sal operacyjnych do sali dydaktycznej im. prof. Andrzeja Głydy, gdzie lekarze z całej Polski obserwowali wykonywane zabiegi mając możliwość bezpośredniego kontaktu z lekarzami wykonującymi usunięcia macic metodą laparoskopową.

Patronatem honorowym warsztaty objął Dyrektor Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu dr Maciej Sobkowski, organizatorami merytorycznymi warsztatów byli: prof. Maciej Wilczak Kierownik Katedry i Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka oraz prof. Stefan Sajdak Kierownik Kliniki Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem prasowym:

http://www.wtk.pl/video-id-33017-laparoskopia_nadzieja_dla_chorych_