Wybierz podkategorię

Nowe terminy warsztatów laparoskopowych w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej

02/09/2020

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w PRAKTYCZNYCH WARSZTATACH pt.:
 

MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ
„KROK PO KROKU”
,


Warsztaty odbywać się będą w dniach 6.10.2020, 27.10.2020, 17.11.2020 w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej pod Honorowym Patronatem Dyrektora Szpitala Pana dr Macieja Sobkowskiego.

Miło mi poinformować Państwa, że moje zaproszenie na Warsztaty w tym terminie przyjął jeden z najwybitniejszych niemieckich chirurgów w zakresie Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery) - dr Friedrich Pauli z Klinikum Augsburg Freauenklinik.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Europie, postanowiliśmy zmienić formę Warsztatów i zaprosić Państwa do nieodpłatnego uczestnictwa we wszystkich WARSZTATACH – ON LINE.
Zamysłem naszym jest, aby Warsztaty były dedykowane lekarzom ginekologom, którzy opanowali już podstawowe techniki w laparoskopii ginekologicznej oraz wszystkim tym Koleżankom i Kolegom, którzy w swej pracy zawodowej planują stosowanie technik Małoinwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej. Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa.

Jednocześnie równolegle z nową formułą, zachowujemy możliwość bezpośredniego uczestnictwa w Warsztatach dla lekarzy, chcących uczestniczyć w zabiegach na salach operacyjnych. Uprzejmie informujemy, że maksymalna liczba bezpośrednich uczestników Praktycznych Warsztatów Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej to 8 lekarzy ginekologów, którzy będą brali aktywny udział w zabiegach bezpośrednio przy stole operacyjnym. Podczas zabiegów operacyjnych przedstawione będą „krok po kroku” szczegóły technik operacyjnych.

Wśród planowanych 8 zabiegów operacyjnych:
– 3 operacje będą dotyczyły przezpochwowej implantacji siatek w zakresie rekonstrukcji dna miednicy z użyciem materiału syntetycznego
– 5 operacji laparoskopowych: m. in. laparoskopowa implantacja tytanizowanych siatek metodą Dubuisson – 2 zabiegi operacyjne oraz myomectomia laparoskopowa i hysterectomia laparoskopowa.


UWAGA!!! Lekarze zakwalifikowani do bezpośredniego uczestnictwa w operacjach na terenie szpitala, czyli na salach operacyjnych, będą musieli zostać poddani badaniu w kierunku SARS-CoV-2 w oparciu o badania molekularne metodą PCR identyfikujące zakażenie koronawirusem. W dniu poprzedzającym warsztaty lekarze uczestniczący w operacjach w Szpitalu zobowiązani są dostarczyć na adres mailowy minimalnieinwazyjna@gpsk.am.poznan.pl scan aktualnego wynik badania w kierunku SARS-CoV-2, aby możliwe było wejście na teren szpitala. Pobranie wymazu do badań powinno nastąpić nie później niż cztery dni przed planowaną datą Warsztatów.

Lekarzy zakwalifikowanych do bezpośredniego uczestnictwa w zabiegach operacyjnych na terenie szpitala uprzejmie prosimy o możliwie jak najszybsze potwierdzenie uczestnictwa w Warsztatach, gdyż stwarzamy dla Państwa możliwość bezpłatnego wykonania badania w kierunku SARS-CoV-2. Uprzejmie prosimy zainteresowanych lekarzy zakwalifikowanych do bezpośredniego uczestnictwa w zabiegach operacyjnych o kontakt telefoniczny pod numerem 61 8419 602 od poniedziałku do piątku między 11:00 - 13:00 na 7 dni przed terminem warsztatów, w których planują aktywne uczestnictwo.


 

Mamy ogromną nadzieję, że formuła aktywnego udziału w warsztatach spotka się z Państwa zainteresowaniem, a my jako organizatorzy postaramy się zapewnić Państwu wysoki poziom merytoryczny i edukacyjny Praktycznych Warsztatów:

MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ
„KROK PO KROKU”Serdecznie zapraszam
prof. Maciej WILCZAK

 
Organizator warsztatów:
prof. Maciej Wilczak
Klinika Zdrowia Matki i Dziecka

Patronat Honorowy:
dr med. Maciej Sobkowski
Dyrektor Ginekologiczno-Położniczego
Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu 

Partner Organizacyjny:
Marcin Bernaczyk
Dyrektor Sprzedaży
Innovative Medical Solution

ORGANIZATORZY MERYTORYCZNI