Wybierz podkategorię

Warsztaty laparoskopowe i konferencja Ginekologia i Położnictwo - nowe trendy

06/06/2018

Mamy ogromny zaszczyt zaprosić na kolejną IX edycję Konferencji Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy, która odbywać się będzie w dniach 8-9.06.2018 r. roku w Poznaniu.

W tegorocznej Konferencji udział wezmą najwybitniejsi europejscy operatorzy w zakresie Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery) prof. Jean Bernard Dubuisson ze Szwajcarii , dr Henri Clave z Francji  oraz  dr Friedrich Pauli z Niemiec. W sesji inaugurującej Konferencję podzielą się oni wynikami swoich badań i doświadczeń w zakresie szczegółów dotyczących technik operacyjnych , z których stosowania znani są nie tylko w Europie, ale i na świecie.

W dniu 8.6.2018 w Andersia Hotel, Pl. Andersa 3, Poznań o godzinie 11:15 w Sali Konferencyjnej nastąpi uroczyste podpisanie dokumentu powołującego Międzynarodowe Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej.

Centrum powstaje na terenie Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego pod Patronatem Honorowym Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. Andrzeja Tykarskiego oraz Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu Pana dr Macieja Sobkowskiego z udziałem edukacyjno - merytorycznym zaproszonych Gości z Niemiec , Francji i Szwajcarii.

W dniu poprzedzającym Kongres, tj. 7.06.2018r., odbędą się Warsztaty Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej  w Ginekologiczno- Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej 33 w godzinach od 8:00 do 16:00.

W tych godzinach na 2 salach operacyjnych nasi Goście z Francji, Niemiec i Szwajcarii będą wraz z polskimi lekarzami wykonywać zabiegi operacyjne z zakresu Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej z wykorzystaniem tytanizowanych siatek polipropylenowych w leczeniu obniżenia narządów płciowych u kobiet. Powyższe zabiegi operacyjne stosowane są w kompleksowej terapii zaburzeń statyki dna miednicy mniejszej, do których należą m.in.: obniżenie przedniej i tylnej ściany pochwy, wypadanie narządów płciowych oraz nietrzymania moczu i inne.

Schorzenia dotyczące zaburzeń statyki dna miednicy mniejszej to bardzo wstydliwy problem dla wielu kobiet, łączący się nie tylko z dolegliwościami bólowymi , ale także z krępującymi dolegliwościami związanymi z nietrzymaniem moczu. Obecne Warsztaty są po odbytych w marcu tego roku początkiem cyklu działań edukacyjnych i leczniczych, które pozwolą pacjentkom Naszego Szpitala skorzystać z najnowszych osiągnięć Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej dokładnie takich samych jak w innych krajach Unii Europejskiej.

Zeszłoroczne warsztaty w reportażu WTK:

wtkplay.pl/video-id-33017-laparoskopia_nadzieja_dla_chorych_

Wywiad z prof. Maciejem Wilczakiem

www.termedia.pl/ginekologia/Nowoczesna-chirurgia-ginekologiczna-Powstaje-pierwsze-w-Polsce-uniwersyteckie-centrum,30297.html